Loading
נגישות
בחר תאריך יציאה
בירוק - טיסות ארקיע
בכחול - תאריכים להזמנה
היעדים הנבחרים:
כל היעדים:
בחר

חפש עכשיו

יציאה ב -
בחר יעד
בחר תאריך
גמיש בתאריך? הצג הצעות משתלמות בתאריכים קרובים

נוסעים בעלי צרכים מיוחדים

 

ארקיע מודעת לכך שכל נוסע מוגבל זקוק לתשומת לב יתרה בשל מעמדו המיוחד ולכן ארקיע עושה את מירב המאמצים על מנת למלא אחר צרכיהם של נוסעים בעלי מוגבלויות פיזיות - החל מההתייצבות בשדה התעופה והבידוק, דרך שירות מיוחד במהלך הטיסה ועד להגעתם לשדה היעד. כמו כן, תשומת לב מיוחדת ניתנת לכך, שבעת פינוי חירום נוסעים בעלי צרכים מיוחדים אינם מסוגלים להתפנות מהמטוס ללא סיוע.הנוסעים יזכו לעזרה מלאה מדיילי האוויר מרגע עלייתם למטוס ועד לירידה ממנו: הכוונה למושב, אחסון החפצים האישיים, הידוק חגורת המושב וסיוע בעת הגשת הארוחה או השתייה החמה, בהתאם לצורך.נוסעים הנזקקים לשירותים מיוחדים מתבקשים להודיע על כך מראש, על מנת שצוות הטיסה יוכל להיערך למילוי צרכיהם בצורה הטובה ביותר. ציוד עזר, כגון כסא גלגלים, קביים והליכונים, לא יחויב כמטען עודף.

 

 

 

בכל מטוסי ארקיע הותקנו מושבים מיוחדים לנכים, בעלי ידית מתקפלת להקלת הכניסה והיציאה מן המושב. מושבים אלו ממוקמים בקרבת פתח העלייה למטוס. כמו כן, במטוסי הסילון החדשים מותקנים בשירותים אביזרים מיוחדים לנוחיות הנוסעים המוגבלים.

נוסעים מוגבלים הנזקקים לסיוע בצרכיהם הבסיסיים, יתקבלו לטיסה כאשר הם מלווים על ידי נוסע המסוגל להושיט סיוע זה במהלך הטיסה. הטסת כסאות גלגלים ממונעים הינה מוגבלת, ודורשת קבלת אישור מראש מנציג חברת התעופה.

נוסעים בכסא גלגלים:נוסעים בכסא גלגלים ילוו על ידי דייל השירות בעת העלייה והירידה מהמטוס. בנמל התעופה בן גוריון עומד לרשות הנוסעים בכסא גלגלים רכב מיוחד, המסייע במעבר מהטרמינל ועד לתא הנוסעים במטוס.

נוסעים עיוורים בעלי כלבי נחייה:כלב נחייה יוטס בתא הנוסעים אם קיימת אפשרות להחזיקו ליד מושב בעליו, מבלי שיהווה הפרעה לשאר הנוסעים ובתנאי שיהיה קשור ברצועה ופיו יהיה חסום ברסן (מחסום פה). נוסעים עיוורים מתבקשים טרם הטיסה לחתום על טופס שחרור מאחריות גם עבור הכלב. דייל שירות ילווה את הנוסע העיוור אל המטוס וממנו, בעת ההגעה לתחנת היעד. הטסת כלב נחייה בתא הנוסעים לצד בעליו, אינה כרוכה בתשלום.
 

הטסת ילדים ותינוקות:צוות ארקיע דואג גם לנוסעים הצעירים ביותר שלו...

תינוקות עד גיל שנתיים אינם מקבלים מושב נפרד במטוס, אלא יושבים על ברכי הבוגר שטס עמם.בעת טיסה עם תינוקות בארקיע, דיילי השירות ינחו את ההורים לפני ההמראה והנחיתה לגבי אופן הישיבה הבטיחותי ביותר.בטיסות בינלאומיות במטוסי בואינג, מותקנות מספר עריסות לתינוקות. העריסות מותקנות על ידי יצרן המטוס ומספרן מוגבל. לכן, אם הנכם מעוניינים בעריסה לתינוק, חשוב לציין זאת עם סיום ביצוע ההזמנה.

הטסת ילדים ללא ליווי:גם ילדים מרגישים בטוחים לטוס לבד עם ארקיע
בטיסות הפנים ארציות והבינלאומיות של ארקיע ניתן להטיס ילדים מעל גיל 6 ללא ליווי מבוגר (מעל גיל 16).ילדים הטסים לבד ייהנו מטיפול מיוחד ומסור של צוות הטיסה, אשר יעניק להם ולהוריהם את תחושת הביטחון החשובה כל כך לטיסה ללא ליווי מבוגר מוכר.הטסת ילדים ללא ליווי בטיסות ארקיע הבינלאומיות כרוכה  בתוספת תשלום. חוקי התעופה הבינלאומיים מגבילים את מספר הילדים הבלתי מלווים שניתן להטיס במטוס אחד, ולכן יש לציין עובדה זו בעת ביצוע ההזמנה ולקבל אישור מיוחד להזמנה זו.

בעת תהליך ההתייצבות בשדה התעופה, יידרש מוסר הילד למלא טופס "הטסת ילד לא מלווה". המלווה יחוייב למסור בטופס זה פרטים מלאים של המקבל בתחנת היעד. צוות הקרקע ילווה את הילד עד לפתח המטוס ויעבירו לידיהם המסורות של צוות הטיסה. על המוסר להישאר בשדה התעופה עד לאחר המראתו של המטוס וקבלת אישור מאחראי המשמרת. עם נחיתת המטוס ביעדו, ילווה נציג ארקיע את הילד עד למסירתו לידי הממתינים לו

 

נשים בהריון:
נשים בהריון תתבקשנה להציג בשדה התעופה אישור רופא ולחתום על טופס הצהרה ייחודי לנשים בהריון, המאשר כי:• הרופא המטפל אישר לנוסעת לטוס בטיסה זו, על אף היותה בהריון.• חברת התעופה משוחררת מכל אחריות לנזקים שאירעו לנוסעת תוך כדי ועקב הטיסה כתוצאה מהיותה בהריון.